W toku całego życia jesteśmy narażeni na ryzyko zachorowania różnorakiego typu. Schorzenia kości również nie są rzadkością. Szkielet to nie tylko umożliwający ruch element organizmu ludzkiego. Składające się nań kości stanowią „magazyn” na składniki mineralne, i mimo, że cyklicznie odnawiają się to bywają atakowane przez chorobę.
Interesujący temat dieta dla zdrowych kości znajdziesz w naszym artykule
A ta może przejawiać genezę odmiennego typu. Do najczęstszych należą przyczyny: o charakterze dziedzicznym, wynikające z niedoborów witamin i minerałów, wywołane modyfikacjami w układzie hormonalnym oraz związane z zaburzeniami metabolizmu, a także wywołane zmianami nowotworowymi. Z wiekiem wzrasta prócz tego ryzyko rozwojem osteoporozy. Stan ten może powodować zwiększoną podatność na złamania kości. Początkowe fazy rozwoju schorzenia często pozostają ignorowane, a odczuwany typowy dla osteoporozy ból – niedoceniony. Szkoda, gdyż najbardziej satysfakcjonujące rezultaty pozwala uzyskać wcześnie rozpoczęte postępowanie terapeutyczne.
Ważne informacje o kościach miednicy znajdziesz w naszym artykule
Niezwykle ważne jest jednak szczególnie stosowanie działań z zakresu profilaktyki. Wtedy nawet w wieku podeszłym będziemy mieli możliwość zachować sprawność fizyczną. Do poszczególnych elementów procedury zapobiegawczej można zaliczyć: systematycznie podejmowane aktywności fizyczne oraz odpowiednią, bogatą w mikroelementy oraz witaminy dietę.
W naszym serwisie znajdziesz przydatne informacje objawach choroby Bechterewa
Korzystnym rozwiązaniem będzie też kontrola ciężaru ciała, ponieważ nadmiar kilogramów ma zły wpływ na układ ruchowy.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.